Majstrovský zápas 3.kolo nedeľa 16.8.2015 17,30 hod.

 

                     FC VSS Košice               1  (1)

 

 

                     FK Spišská Nová Ves   0  (0)

 

 

Góly:  45.Haskič 

ŽK:  Trebuňák -  Barányi                             ČK:

Rozhodcovia: Ziemba - Poracký,Perát (Karaffa)

DS: Eperješi   DP: Hlebaško

Diváci: 782

VSS: Rižinský - Jonec, Kubík, Dimun, Šinglár(73.Horodník), Pavúk, Tóth, Viazanko, Hovančík(Trebuňák), Haskič(61.Gál), Bukata 

Tréner: Fabuľa Marek

FKSNV: Gáborčík - Slejzák, Sedláček, Barányi, Zekucia,  Baldovský(72.Lipták), Štefánik(81.Rychnavský),  Sirko, Kováč, Čekovský(87.Boroš), Kiššák 

Tréner: Ondáš Branislav

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

PROGRAM FK SNV

 DOXXbet liga-východ
 VSS Košice - FK SNV

nedeľa 16.8.17,00

 2.liga starší dorast

 FK SNV - Poprad

sobota 22.8.10,00

2.liga mladší dorast

 FK SNV - Poprad

sobota 22.8.12,15

  1.liga st.žiaci U15 + U14

Snina - FK SNV

utorok 18.8.10,00/12,00

 1.liga ml. žiaci U13 + U12
Poprad - FK SNV

sobota 15.8.10,00/12,00

Dospelí "B" 6.liga
Odorín - FK SNV B

nedeľa 16.8.16,00

  2.liga-východ ženy 
Prešov - FK SNV

sobota 22.8.15,00

 

 

 

Priazeň divákov teší Spišiakov najviac

Ako nováčik si užívajú náročnú druhú futbalovú ligu. S FC VSS si nechcú urobiť hanbu.
SP. NOVÁ VES. Dve obrovské skúseností majú s 2. futbalovou ligou hráči Spišskej Novej Vsi.

Nováčik si plnými dúškami užíva novú súťaž.

Prehra z prvého kola vo Zvolene 0:3 zabolela, ale sympatie futbalovej verejnosti si Novovešťania získali hlavne predvedeným výkonom s Bardejovom (1:1).

Škoda futbalu

„Pre mňa a aj drvivú väčšinu mužstva je to nová skúsenosť. Poriadna škola futbalu, zahrať si v takejto lige s kvalitnými mužstvami. Tešíme sa, že sa nám sem podarilo postúpiť. Prvé dve kolá boli vzhľadom na počasie náročné. Ale aj so ziskom jedného bodu sme spokojní.,“ pekne vystihol náladu v spišskonovoveskom tíme hráč Richard Boroš.

Zo Spišiakov priam sršia pohoda a spokojnosť.

„To nás najviac potešilo. Naše heslo je hrať futbal pre ľudí. Nech nás navštevujú v takom počte, ako to bolo proti Bardejovu. A už je na nás, uspokojiť ich náročné futbalové chúťky."

Po pohári Košice

V nedeľu sa Spišská Nová Ves predstaví na ihrisku FC VSS Košice.

Možno si to ani hráči neuvedomujú, ale pre Spišiakov je to znova historicky moment.

Na výsledok z prípravy už zabudli a chuť na dobrý futbal si zverenci trénera Branislava Ondáša urobili v stredu pohárovým víťazstvom 2:1 v Rožňave.

Teraz sa už všetka pozornosť a tréningová príprava sústreďujú na FC VSS.

„V nedeľu to bude od začiatku boj s počasím proti kvalitnému mužstvu. Už to znie ako fráza – naozaj spravíme na ihrisku všetko preto, aby sme boli úspešní a po zápase so sebou spokojní a neurobili si hanbu,“ dodal pilier zadných radov a bojovník s veľkým futbalovým srdcom Richard Boroš.

                Autor: Jozef Petruška. foto Jozef Petruška, Korzár, 15.8.2015                       


2.kolo Slovenského pohára - Slovnaft Cup

SP MFK Rožňava - FK SNV 1:2 (1:1)

Góly: 4.Figúr - 6.Lipták, 75.Zekucia 

ŽK: Róth,Ďuríček,Havko,Meszner,Madarász - Compel,Kováč     ČK:

Rozhodcovia: Čiernik - Benko,Bednár   DS: Vaňo

Diváci: 300

Rožňava: Mišina - Breuer, Sappanoš, Róth, Ďuríček, Strelka(86.Madarász), Havko, Milata, Figúr(73.Gelda), Mészner, Drobňák 

Tréner: Dávid Ladislav

FKSNV: Stančák - Baranyi, Sedláček(46.Baldovský), Compel(67.Slejzák), Boroš, Zekucia, Kováč, Čekovský, Rychnavský, Tomaščík(67.Sirko), Lipták 

Tréner: Ondáš Branislav

 

Striedanie v pravý čas rozhodlo zápas

Nahustený program úvodu sezóny pokračoval v stredu podvečer pre Rožňavu stretnutím Slovnaft cupu s druholigovou Spišskou Novou Vsou. Aj keď hráči štvrtoligistu dali gól ako prví a neskôr dlho držali nerozhodný stav, súper bol predsa len minimálne o jeden gól lepší. Po výhre 2:1 tak pokračuje ďalej Spišská Nová Ves.
ROŽŇAVA. Už vo 4. min. vyšiel domácim protiútok a Figúr strelil úvodný gól. No rovnako rýchlo stihli reagovať aj hostia a Lipták vyrovnal.

No v ďalších minútach sa hralo už len na šance. Hostia mali viac z hry, no domáci dokázali ich koncovku eliminovať. Domáci to zasa skúšali protiútokmi, no rovnako bez efektu.

V podobnom duchu sa odvíjal aj druhý polčas. V jeho úvode mal veľkú šancu znova Figúr, no tentoraz brankára hostí neprekonal. Zlomový moment prišiel necelých dvadsať minút pred koncom.

Tréner Spišskej Novej Vsi Branislav Ondáš vtedy poslal na ihrisko čerstvých Slejzáka so Sirkom. To sa aj prejavilo a štvrťhodinu pred koncom Zekucia prekonal Mišinu. V závere síce domáci vrhli všetky zostávajúce sily do útoku, no vyrovnať sa už nepodarilo.

Gól už v 4. minúte

Spišiaci si tak Rožňave vybojovali postup, no tréner Ondáš bol na lavičke, či skôr pred ňou, často nespokojný.

„Nebol som celkom spokojný s naším výkonom, lebo som zdôrazňoval, že v minulom roku išli domáci v pohári ďaleko a určite budú motivovaní aj túto sezónu. Napriek týmto upozorneniam sme dostali gól v 4. minúte a zápas sa pre nás skomplikoval. Našťastie sa nám podarilo pomerne rýchlo vyrovnať. Neprehrávali sme a znova sa začínalo od nerozhodného stavu, tým pádom to bolo ľahšie pre nás. Ak by domáci udržali vedenie do polčasu, tak by to pre nás bolo ešte ťažšie. Potom sa však ukázala väčšia kvalita nášho mužstva a zaslúžene sme vyhrali, no domáci podali dobrý bojovný výkon, hoci si myslím, že niekedy to bolo za hranicou fair play,“ uviedol tréner FK Spišská Nová Ves.

„K zlomovým momentom zápasu patrilo aj striedanie v druhom polčase. Na ihrisko sme dali hráčov, ktorí sú stabilní hráči základnej zostavy a dnes zasiahli ako striedajúci. Tým pádom prišli ako čerství hráči a bolo cítiť rozdiel,“ poznamenal Ondáš. Bola to taktika pripravená pre takýto vývoj zápasu?

„Trochu taktika, no aj to, že program zápasov máme pomerne nabitý a bol tam zámer, aby sme niektorých hráčov šetrili,“ ozrejmil Ondáš.

V aktuálnej sezóne je pre spišský klub prioritou druhý liga, no v pohári by sa dostali radi čo najďalej. Úplne ideálne by bolo, keby sa nám podarilo postúpiť tak, že sa stretneme s nejakým mužstvom z najvyššej súťaže,“ doplnil Ondáš.

Domáci nevyužili šance

„V prvom polčase sme sa veľmi dobre bránili, vychádzali nám rýchle protiútoky. Z jedného sme v úvode dali aj gól. Súper bol v poli lepší, ale dokázali sme si vytvoriť šance. V druhom v polčase sme mali v istých chvíľach viac z hry, pretože hostia v polčase striedali a hráč im v strede chýbal. Viac sme sa dokázali dostať do hry a prichádzali aj šance. Dve čisté, ktoré sme nevyužili a tam sa zápas zlomil. Súper bol tiež na tom kondične lepšie. Postupne bolo preto pre nás podstatnejšie udržať nerozhodný výsledok. To sa, bohužiaľ, nepodarilo. V závere to už bolo vabank o vyrovnanie,“ uviedol tréner MFK Rožňava Ladislav Dávid.

Domácim určite nepomohol ani nabitý úvod súťaže, keď behom jedenástich dní odohrali už štvrtý zápas.

A to ich v sobotu čaká ďalší náročný zápas, v ktorom privítajú na domácej pôde Strážske.

                Autor: Peter Podolinský. foto Peter Podolinský, Korzár, 14.8.2015                       


Mládežnícky futbal 2

Dorasty bodovali

Spišská Nová Ves – Mládežnícke futbalové súťaže sa okrem druhej ligy skupiny Východ rozšírili o prvú ligu žiakov športových futbalových tried. V druhej lige dorastencov mužstvá FK Spišská Nová Ves v druhom kole potvrdili dobrú formu, svoje zápasy doma vyhrali. Starší a mladší žiaci prvej ligy skupiny Východ vo veľmi horúcom počasí nedosiahli očakávané futbalové výsledky. FK Spišská Nová Ves svoje zápasy prvého kola doma i vonku s Bardejovom prehrali.

Výsledky:

II. liga dorastu skupina Východ:

U19: FK Spišská Nová Ves – KAC Košice 15:0 (10:0), M. Šomšák 3, Jung 2, Jochman 2, Regec 2, Labanc 2, Mikula 2, Cehuľa, Bašista

Pavol Kubus – tréner SNV: „Bola to jednoznačná záležitosť nášho mužstva. Bol to z našej strany pekný kombinačný futbal, dávali sme góly a to k futbalu patrí. Súper sa prakticky na nič nezmohol. V druhom polčase bolo z našej strany poľavenie, nastalo zľahčovanie si úloh hráčmi, ale ja to beriem aj na počasie. Bola veľká horúčava a ešte k tomu súpera podcenili a už to nebol futbal, aký by sme chceli hrať. Výsledok hovorí za všetko. Nás čakajú ďalšie zápasy, musíme sa ďalej pripravovať, lebo tento zápas musíme brať ako tréningový.“

U17: FK Spišská Nová Ves – KAC Košice 3:2 (2:0), Nemčík, Kukura, Augustín

Jaroslav Zajac – tréner SNV: „Kolujú informácie, že tréner odchádza do USA. Áno je to pravda, idem navštíviť syna. Nahradia ma dvaja tréneri - Pavol Kubus a vedúci mužstva Falatko. Keď sa vrátim, budem v práci pokračovať ďalej. Tento zápas treba hodnotiť z dvoch strán. Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý, dobre sme do zápasu vstúpili, hrali sme dobre kombinačne. Dali sme góly a ďalšie šance sme nevyužili. V druhom polčase sme pridali tretí gól, nechápem to, lebo naša hra sa pokazila. Začali sme hrať individuálne, jednoducho, chýbali nám sily, nemal som nikoho na striedanie a nakoniec bol z toho nervák. Vyhrali sme, ale vravím, že druhý polčas si musíme v kabíne rozobrať a hlavne vyčistiť hlavy hráčov.“

Športové futbalové triedy:

1.liga starších žiakov:

U15: FK Spišská Nová Ves – Partizán Bardejov 0:3 (0:0)

Ján Kamenický, Ing. – tréner SNV: „Vedeli sme o našom stave v mužstve. Žiadali sme VsFZ o preloženie kola, nebolo nám vyhovené. Tento priebeh sme predpokladali. Chýbali nám piati chlapci základnej zostavy. Tí, ktorí nastúpili v zápase, si svoje miesto obhájili. Súper bol futbalovejší a technickejší, fyzicky náš prevýšil a zaslúžene vyhral. Po hrubom zákroku zozadu súperovho hráča sa nám zranil náš najlepší hráč, ktorý zápas nedohral a súperov hráč dostal iba žltú kartu. Je to rozhodnutie hlavného rozhodcu a jeho výkon nechcem hodnotiť.“

U14: FK Spišská Nová Ves – Partizán Bardejov 1:2 (0:1), Zummer

Radoslav Sirko, Mgr. – tréner SNV: „Dobrý výkon domáceho mužstva, na jednej strane ma to mrzí, na druhej strane pri situácii, že sme boli iba jedenásti, tak s výkonom som spokojný. Vytvorili sme si veľa gólových šancí, myslím si, že herne sme boli lepší. V činnosti jednotlivca sme boli na vyššej úrovni ako u súpera. Naozaj málo futbalových vecí môžem vytknúť našim chlapcom. Nerozumiem len jednej veci, ako v takom počasí môžeme nechať deti hrať futbal. Pre niektoré mužstvá telovýchovné orgány odložia zápasy aj na tri týždne a Spišská Nová Ves musí hrať. Tomu trošku nerozumiem, lebo ide to na úkor kvality a zdravia chlapcov. Deti sú po dovolenkách, žiadali sme zápasy žiakov preložiť, len nám nebolo vyhovené. Z toho som trošku smutný. Zápas sa mohol odohrať možno o mesiac neskôr v lepšom počasí a vo vyššej kvalite a určite by to chlapcom dalo viac."

1.liga mladších žiakov:

U13:  Partizán Bardejov – FK Spišská Nová Ves 17:2 (5:0), Mika, Révaj

Milan Bartko, Mgr. – tréner SNV: „Zápas sa hral v úmornej horúčave, no aj napriek tomu mal dobrú úroveň. Naši chlapci sa snažili, ale na kvalitného súpera nestačili, ani po hernej stránke, ani v zakončení. Nastupovali sme bez piatich hráčov zo základnej zostavy a aj to do značnej miery ovplyvnilo konečný výsledok. Výsledok sme len korigovali gólmi Miku a Revaja a ostatné šance sme nevyužili.“

U12: Partizán Bardejov – FK Spišská Nová Ves 10:4 (3:3), Tancoš 3, Jasečko

Jozef Tornay - tréner SNV: „Chlapci vo veľmi teplom počasí podali dobrý výkon. Je dovolenkové obdobie a viacerí hráči sú na dovolenke s rodičmi. Preto hodnotím výkon mužstva v tomto stretnutí za chválitebný. Po stretnutí som pochválil hráčov za predvedený výkon a prístup v tomto veľmi horúcom počasí.“

VII. liga:

FK Spišská Nová Ves „B“ (Poráč) – Veľký Folkmár „B“ 4:1 (2:0), Duch, Mních, Širila, Gábriš

                Autor: Ján Tomšík,  11.8.2015               


Vyše tisíc divákov odchádzalo spokojných

Za posledný týždeň  prezidentovi a manažérovi FK Spišská Nová Ves nebolo čo závidieť. Splniť všetky požiadavky súvisiace so zápasom 2. ligy si vyžiadalo nielen dosť prostriedkov, ale aj energie a času.

SP. NOVÁ VES. Pred 16.30 hod. v sobotu popoludní funkcionári jedným okom poškuľovali smerom k pokladniciam a vstupnej bráne.

Zo strany fanúšikov Bardejova nebol zvýšený záujem o stretnutie a vyčlenený sektor hostí bol prázdny.

Pred 17. hodinou počet divákov stúpal. Väčšina z nich si vybrala chládok na tribúne.

„No už takých päťsto divákov máme,“ narýchlo pozrel na tribúnu Patrik Brezovaj, ale po prvom polčase ešte jednu päťstovku pridal.

Ženy, deti a zdravotne postihnutí mali vstup na futbal zdarma. Aj preto sa počet divákov nedal presne definovať podľa predaných vstupeniek.

Ďakovačka divákom

Dve sezóny dozadu, keď Spišská pôsobila v 3. lige Východ, na spišské derby s Krompachmi resp. Spišským Podhradím sa tiež diváci rátali na stovky.

Po sobote vo futbalovej verejnosti dosť zarezonovali tisícové návštevy v Spišskej Novej Vsi a Poprade.

„Po skončení prvého domáceho majstráku chcem najprv pochváliť chlapcov, že v takej horúčave dokázali držať krok so súperom. V druhom polčase sme mali fázy, kedy sme dominovali. Znova chyba v závere prvého polčasu a zbytočný gól. Naši hráči ukázali, že hrať vedia, hlavne chcú,“ jedným dychom skonštatoval prezident klubu Pavol Hudáček a hneď pridal ďakovačku divákom.

Tých prišlo vyše tisíc a videli kvalitné futbalové predstavenie.

„Diváci, ktorí prišli, neľutovali. Nech nás chodia podporovať aj na ostatné majstráky 2. ligy v takom hojnom počte. Chcem im poďakovať za prvý zápas. Za dva roky sa tu urobilo dosť pozitívnej práce. Čaká nás ešte dosť roboty. Sobota bola veľkým zadosťučinením. Futbal sa hrá nielen kvôli tomu, aby sa hral, ale pre diváka. V domácom prostredí chcem z futbalu v Spišskej Novej Vsi urobiť celospoločenskú udalosť.“

                Autor: Jozef Petruška. foto Jozef Petruška, Korzár, 11.8.2015                       


Spišiaci si prevzali pohár a uhrali prvý bod v súťaži

Spišiaci v domácej premiére nesklamali. Trénera Bardejova mrzí hlavne inkasovaný gól po chybe obrany.
SP. NOVÁ VES. Po pätnástich rokoch sa do metropoly Spiša vrátila 2. futbalová liga.

Pred začiatkom domácej premiéry s Bardejovom kapitán Karol Sedláček prevzal z rúk sekretára VsFZ Marcela Eperješiho trofej za víťazstvo v 3. lige, no potom sa pozornosť vyše tisícky divákov sústredila na veľké druholigové predstavenie.

Spravodlivá remíza

Prvý „majstrák“ 2. ligy sa hral na Spiši v úmornej horúčave. 

Nebýva zvykom, aby sa dvakrát za polčas dávala občerstvovacia prestávka. V sobotu bolo problém vydržať na slnku, nieto ešte behať a hrať futbal.

Po tejto stránke obaja aktéri na hracej ploche zvládli horúčavu a divákom ponúkli kvalitné druholigové predstavenie.

„Remíza je spravodlivá. Vstúpili sme do stretnutia aktívne. Darilo sa nám hrať nátlakovo a dopredu. Mali sme šance a strelili gól. Zaslúžene sme po prvom polčase viedli. Spišiaci si enormnou snahou po dobrom výsledku bod zaslúžili. Nemôžem však byť spokojný s inkasovaným gólom. Domáci mali štandardnú situáciu a našej obrane sa nemôže stať takáto chyba. Roky poznám Spišskú, majú kvalitný a vyvážený káder. Určite bude prínosom pre druhú ligu,“ povedal po zápase tréner Bardejova Jozef Kukulský.

Vekovo možno najmladší tréner 2. ligy Branislav Ondáš si poriadne vydýchol po najťažšom zápase v jeho trénerskej kariére.

„Naším hlavným cieľom je hrať pre ľudí. Preto som nesmierne rád, že si nás prišlo pozrieť toľko divákov. Toto ma veľmi teší. Opäť škoda nešťastného gólu do šatne. V druhom polčase moji zverenci ukázali charakter a obrovskú snahu neprehrať pred takou výbornou diváckou kulisou,“ skonštatoval po remíze 1:1 Branislav Ondáš.

Sedláček zariadil remízu

Najkrajším okamihom stretnutia s Bardejovom bola pre domácich priaznivcov 63. minúta.

Spišiaci zahrávali priamy kop, na dlhú loptu si nabehol Karol Sedláček a dokonale zúročil svoje skúsenosti a prehľad pred brankárom súpera.

„Ťažko sa mi hodnotí toto stretnutie. Ako nováčik robíme postupné kroky a v novej súťaži zbierame skúsenosti. Za prvý a hlavne druhý polčas sa nemusíme hanbiť. Škoda, že to nebolo víťazstvo a znova sme dostali gól v závere polčasu ako vo Zvolene. Aj keď sme prehrávali o gól, hrali sme stále, čo tréner prikázal. Je to kvalitnejšia súťaž, no aj tento duel dokázal, že máme veľmi kvalitný káder a popasovať sa môžeme s každým súperom,“ uviedol hrdina zápasu Karol Sedláček.

„Hrdina zápasu? To nie. Bolo jedno, kto dal gól. Celé mužstvo drelo a diváci museli odchádzať spokojní. Škoda, že v závere z poslednej šance sme nestrelili gól na 2:1.“

                Autor: Jozef Petruška. foto Jozef Petruška, Korzár, 10.8.2015                       


DOXXbet liga - východ 2.kolo

Lipt.Mikuláš - Teplička n/V 3:0, Lokomotíva - Zvolen 1:3, FK SNV - Bardejov 1:1, Rim.Sobota - Prešov 0:3, Poprad - VSS 3:0, Dolný Kubín - Haniska 1:0

Opäť gól do šatne

FK Spišská Nová Ves - Partizán Bardejov 1:1 (0:1)

Po dlhých pätnástich rokoch sa Spišiaci dočkali druholigového zápasu. V horúcom letnom počasí ich prišlo do hľadiska povzbudiť 1118 divákov. Pred výkopom zápasu prebral z rúk sekretára VsFZ Marcela Eperješiho kapitán domáceho celku Karol Sedláček pohár za víťazstvo v 3.lige v minulom roku a symbolický šek za víťazstvo v súťaži fair-play v minulej sezóne. A potom už hlavný rozhodca Leško mohol odpískať dlho očakávaný zápas. Úvod zápasu mali lepší domáci. V 3.min. to skúšal z diaľky Čekovský. Jeho tvrdú a presnú strelu k ľavej tyči, však Čikoš-Pavličko aj keď s námahou, ale vyrazil na roh. V 13.min. opäť z 25m to skúšal domáci Kiššák - brankár hostí mu jeho strelu chytil. Hra sa vyrovnala a hralo sa väčšinou medzi šestnástkami. V 24.min. pohrozili hostia. Gruca obišiel zľava domáceho Slejzáka, ale jeho strelu z dobrej pozície Gáborčík chytil. O minútu domáca obrana nepokryla po rýchlom protiútoku hostí úplne voľného Kuhajdíka, ktorý však z dobrej streleckej pozícii prestrelil domácu bránu. V 30.min. vystrelil prudko domáci Kováč. Hosťujúci obranca jeho strelu nešťastne stečoval, avšak brankár hostí mal šťastie, keď tečovaný lob preletel ponad neho, ale aj o pár centimetrov ponad jeho bránu. Hostia opäť pohrozili v 43.min., keď Ivanko Macej si pekne zabehol za obranu domácich, ale jeho strela z uhla preletela pozdĺž domácej brány. O minútu sa však hostia už radovali. V 44.min. potrestal chybu v domácej obrane Gruca, ktorý sám pred Gáborčíkom nezaváhal a popod vybiehajúceho brankára strelil Spišiakom gól do šatne - 0:1.

Cez polčasovú prestávku prebehla milá udalosť. Primátor mesta p. Voľný a prezident FK p. Hudáček ocenili bývalých hráčov, trénera a ostatných aktérov, ktorí sa zaslúžili o postup do druhej ligy pred pätnástimi rokmi a to: p.Švajlena - trénera, hráčov: p.Danka, p.Sokolského, maséra p.Petríka a vedúceho družstva p.Čepčeka. Zároveň bol ocenený aj ďalší jubilant - čerstvý päťdesiatnik, bývalý hráč domáceho družstva - Ľubo Bajtoš.

Druhý polčas začal obojstranne opatrne, hralo sa väčšinou medzi šestnástkami. Ako prvý pohrozili hostia. V 61.min. pálil nebezpečne k ľavej tyči Gruca, avšak Gáborčík bol pozorný a jeho strelu mu chytil. O dve minúty prišla chvíľa domácich. Po faule na Sirka zahrávali domáci priamy kop. Čekovský našiel voľného Sedláčka a ten popri vybiehajúcom brankárovi hostí vyrovnal stav stretnutia na 1:1. V 68.min. mohli domáci strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Po rohu z ľavej strany s k lopte dostal Zekucia, ale nepodarilo sa mu pretlačiť loptu z otočky do brány hostí. V 69.min. kopali priamy kop hostia - strelu Palšu brankár domácich vyrazil. Do konca polčasu sa už nič mimoriadne neudialo. Zaujal len priamy kop domácich v nadstavenom čase - ale Čekovský loptu napálil len do múru. Hostia boli v tomto stretnutí futbalovejší, domáci boli bojovnejší. Remíza je v tomto stretnutí spravodlivá. Domáci však už v druhom zápase po sebe inkasovali gól do šatne.  

 

Góly: 63.Sedláček - 44.Gruca 

ŽK: Sirko,Baldovský,Zekucia - Ivanko Macej, Staš,Sipľak,Palša     ČK:

Rozhodcovia: Leško - Jenčura,Mihalík (Weiss)   DS: Forgon DP: Czetö

Diváci: 1118

FKSNV: Gáborčík - Slejzák(74.Baranyi), Sedláček, Boroš, Zekucia,  Baldovský, Sirko, Kováč(82.Vantroba), Čekovský, Rychnavský, Kiššák(53.Lipták) 

Tréner: Ondáš Branislav

Bardejov: Čikoš-Pavličko - Palša, Grohoľ, Gruca(72.Kačmár), Staš,  Sipľak, Ivanko Macej(87.Jacko), Andraščík, Kuhajdík, Berecký, Milunovič(81.Kolibab) 

Tréner: Kukulský Jozef

                Autor: Peter Spusta. foto Tibor Morihladko, 8.8.2015                       


Veľký trénerský deň Branislava Ondáša

Prvý druholigový zápas v domácom prostredí. Spišiaci nastúpia v kompletnom zložení a v plnej sile.
SP. NOVÁ VES. Sobota 8. augusta bude ďalším veľkým futbalovým medzníkom vo futbalovom klube FK Spišská Nová Ves.

Partia okolo trénera Ondáša sa zapíše do histórie futbalu v metropole Spiša.

Rozdiel v súťaži

Snom každého trénera je vyhrať súťaž, vybojovať postup a odskúšať si zmerať sily s klubmi zvučných mien.

Takéto splnenia sna teraz zažíva kormidelník FK Spišská Nová Ves Branislav Ondáš.

„Všetko je v poriadku a teším sa tak ako ja, aj hráči, na prvý domáci zápas,“ začal s úsmevom rozhovor tréner FK Spišská Nová Ves Branislav Ondáš, ktorého teší aj ďalší poznatok: „V porovnaní so Zvolenom by sme mali byť kompletní a nastúpiť v najsilnejšej zostave.“

V prvom kole prehrali Spišiaci vo Zvolene 0:3. Na ich výkon neboli žiadne námietky, skôr slová chvály, no na vlastnej koži sa presvedčili, že toto už nie je treťo resp. štvrtoligová súťaž.

„V druhej lige je najväčší rozdiel oproti súťažiam, ktoré sme hrali predtým, je v tom, že súperi naozaj dokážu využiť každé jedno naše zaváhanie. Na druhej strane už tých príležitostí na strelenie gólu z našej strany je podstatne menej,“ povedal Branislav Ondáš.

Nesklamať divákov

Sektor pre hostí, rekonštrukcia šatní a priestorov pod tribúnou, bezpečnostné prehliadky na vchodoch a ďalšie menšie novoty sú prichystané na prvý majstrák Novovešťanov.

Doma hostia Bardejov a futbaloví fajnšmekri zo Spiša sa majú na čo tešiť. Pre všetkých aktérov to bude historická chvíľa.

„V tejto súťaži si už žiadneho súpera nenavyberáme. V každom zápase treba urobiť maximum zo strany všetkých. Každý jeden bod bude potrebný a dôležitý. Verím, že v sobotňajšom zápase nás prídu povzbudiť naši diváci. Naším veľkým cieľom je ich nesklamať,“ pridal pozvánku pre divákov kormidelník FK Spišská Nová Ves Branislav Ondáš.

Stretnutie sa začína o 17. hodine a zo strany vedenia klubu je adresovaná prosba, aby diváci prišli o pár minút skôr a vyhli sa čakaniu pri pokladniach  a vstupoch na  štadión.

                 Autor: Jozef Petruška. foto Jozef Petruška, Korzár, 8.8.2015                       


Po pätnástich rokoch na druhú ligu

V sobotu 8.8. o 17,00 hod. vybehnú na trávnik spišskonovoveského futbalového štadióna po prvýkrát v DOXXbet lige 2015/2016 futbalisti FK Spišská Nová Ves.

Svoju premiéru v súťaži aj kvôli predĺženiu času potrebnému k úpravam na samotnom štadióne absolvovali Spišiaci na ihrisku súpera vo Zvolene, kde po sympatickom výkone nakoniec prehrali až krutým trojgólovým rozdielom.

„Skoro každé väčšie zaváhanie dokážu protivníci v druholigovej súťaži vytrestať a aj jedna chybička môže rozhodnúť o výsledku stretnutia“, konštatoval po prvom kole manažér FK Patrik Brezovaj. „ Chlapcom nemôžme uprieť snahu a je  možno aj dobré, že sme sa s touto súťažou zoznámili na ihrisku protivníka.

Naše myšlienky však už smerujú  k úvodnému domácemu vystúpeniu proti Bardejovu. V DOXXbet lige si už súperov nemôžme vyberať, preto v každom stretnutí musíme hrať koncentrovane a každý odviesť stopercentný výkon, ak chceme pomýšľať na zisk bodov. Chcem upozorniť najmä našich fanúšikov, že pred a počas stretnutia budú platiť prísnejšie bezpečnostné kritéria na aké sme boli doteraz zvyknutí, ide predsa len už o celoslovenskú  súťaž riadenú Slovenským futbalovým zväzom,“ konštatoval funkcionár usporiadajúceho klubu.

Vstup do sektorov určených pre domácich priaznivcov bude výlučne cez hlavnú bránu futbalového štadióna, cez žiadny iný vchod sa na štadión nikto nedostane. Je to dôležitá informácia najmä pre divákov, ktorí prichádzali na naše stretnutia okolo budovy Socialnej poisťovne, najmä teda priaznivci zo sídliska Mier. Tento priestor bude vyčlenený výhradne prípadným fanúšikom súpera. Všetky ostatné vstupy vrátane brány pri bufete na futbalovom štadióne budú počas stretnutia uzamknuté.

Taktiež vstup na poloblúk od časomiery k polovici hracej plochy bude pre verejnosť z bezpečnostných dôvodov uzavretý.

Určite bude pri vstupe taktiež dôkladnejšia kontrola členmi početnej strážnej služby, kde sa nesmú do areálu dostať nebezpečné predmety zobrazené pri samotnom vstupe.

Pôjde napríklad o plastové flaše a podobne. V celom areáli je počas stretnutia zákaz podávania tvrdého alkoholu, predávať sa bude len desaťstupňové pivo.

Fajčenie bude taktiež povolené len vo vyhradených priestoroch. Ide o nepopulárne ale potrebné bezpečnostné opatrenia požadované na takejto úrovni súťaží. Chcel by som teda na záver vyzvať všetkých, ktorí sa vyberú v sobotu podporiť našich chlapcov, aby sa na stretnutie vybrali v dostatočnom časovom predstihu a rešpektovali pokyny usporiadateľskej služby.

Vstupné na stretnutie ostalo v pôvodnej výške euro päťdesiat, vstupné pre dôchodcov a mládež do 15 rokov ako aj zlosovateľný spravodaj sa bude predávať za jedno euro.

Tešíme sa teda na sobotňajšie stretnutie a držíme našim hráčom v domácej premiére palce.

             Autor: www.fksnv.sk,  6.8.2015               


Mládežnícky futbal 1

Prvé jesenné kolo bolo pre Spišiakov víťazné

Nová sezóna 2015/2016 sa začala aj v mládežníckych kategoriách. Konkrétne to bolo v druhej lige dorastencov skupiny Východ. Boli sme zvedaví na dorastencov Futbalového klubu Spišská Nová Ves.
SP. NOVÁ VES. V minulej sezóne starší dorastenci uvedeného klubu druhú ligu Východ vyhrali, mladší dorast skončil na druhom mieste.

Nastala výmena stráží, a preto futbalová verejnosť bola zvedavá, ako sa na začatú súťaž mužstvá pripravili.

Prípravné zápasy staršieho dorastu napovedali, že starší dorast  bude aj naďalej patriť medzi popredné mužstvá druhej ligy, horšie to vyzeralo s prípravnými výsledkami mladšieho dorastu.

Starší žiaci, ktorí ukončili svoju vekovú kategóriu v mužstve U15, odišli zo Spišskej Novej Vsi do Senice,  Bardejova, Košíc  a Prešova.

Tréner Jaroslav Zajac sa musel o náhradu chlapcov zo športových futbalových tried obrátiť na futbalové kluby z okolia Spišskej Novej Vsi. Po prvom kole jesennej  časti súťaže obavy o mladší dorast sú zažehnané.

Chlapci  proti Lokomotíve Košice podali veľmi kvalitný a hlavne prekvapivý výkon, ktorý znamená, že noví mladí futbalisti plne nahradili chlapcov, ktorí sú v iných kluboch.

Je to dôkaz toho, že na našich  dedinách a v menších mestách rastú nové futbalové talenty, o ktorých futbalová verejnosť bude ešte počuť.

II. liga dorastu skupina - Východ:

Starší dorast U19:

FK Spišská Nová Ves – Lokomotíva Košice 2:0 (0:0), Regec, To Šomák.

Pavol Kubus – tréner SNV: „Na prvý majstrovský zápas si myslím, že sme ho odohrali veľmi dobre. Prejavilo sa to v kombinačnej hre, kde sme boli oveľa lepší ako súper. Pritlačili sme ho na jeho polovicu, len škoda, že sme v prvom polčase nevyužili núkajúce sa  šance. Druhý polčas nám vyšiel, v úvode sme dali rýchly gól, potom nastala pasáž vyrovnania hry, osmelil sa aj súper, no dokázali sme streliť druhý gól a to rozhodlo o našom víťazstve. Ja som s výkonom nášho mužstva spokojný, podali sme v prvom zápase dobrý výkon, súpera sme počas zápasu nepustili do žiadnej šance. Celé mužstvo si za výkon v horúčave zasluhuje moju pochvalu. Verím, že sa už nebude opakovať situácia s náhradníkmi, pretože na striedanie v tomto zápase sme mali iba jedného hráča a náhradného brankára. Časť chlapcov je na dovolenkách a máme aj zranených hráčov.“

Mladší dorast U17:

FK Spišská Nová Ves – Lokomotíva Košice 3:0 (1:0), Kukura, Augustín, Nemčík.

Jaroslav Zajac – tréner SNV: „Znakom tohto prvého majstrovského zápasu druhej ligy skupiny Východ bolo, že sme sa na zápas pripravovali veľmi krátko. Máme obmenené mužstvo, z minulého ročníka mi v mužstve zostali iba štyria hráči. Bol som milo prekvapený, že chlapci zabojovali, niektoré akcie boli veľmi pekné a vydarené a hlavne prvý náš gól bol ukážkový. Teší ma, že sa chlapci o výsledok pobili srdcom a myslím si, že musíme byť všetci trpezliví, máme veľa nových hráčov, ktorí sa potrebujú zohrať, potrebujú sústavnú trénerskú prácu. Verím, že nadviažeme na výsledky minulej sezóny,  že vychováme ďalších hráčov pre potreby seniorského mužstva.“

                Autor: Ján Tomšík,  3.8.2015               


Pred premiérou prezident klubu ani nespal

Dvojité sklamanie vo Zvolene. Poctivo sa pripraviť na domáci prvý zápas.
SP. NOVÁ VES. Po pätnástich rokoch sa futbalisti Spišskej Novej Vsi vrátili do druhej najvyššej futbalovej súťaži na Slovensku.

V prvom kole 2. ligy sa predstavili na ihrisku Zvolena.

Nešťastná prehra

Vyzerá to tak, že nováčikovskú daň zaplatili Spišiaci už v prvom kole. S tak vysokou prehrou 0:3 Novovešťania vôbec nerátali.

„Som trošku aj sklamaný z toho, čo som videl vo Zvolene. Som čakal na druhú ligu oveľa viac. Prostredie bolo pre mňa sklamaním. Na našom štadióne robíme, aby všetko bolo tip top a tam som videl niečo iné. A druhé sklamanie prišlo po záverečnom hvizde,“ opísal dianie vo Zvolene prezident FK Spišská Nová Ves Pavol Hudáček.

„Prvú polhodinku sme hrali vyrovnanú partiu. Súper mal jednu šancu, my sme nastrelili žrď, domáci vykopávali z prázdnej brány, plus dve gólovo nevyužité dorážky. Zlom prišiel v 45. minúte, keď sme zle odkopli loptu a bol z toho gól. V závere zápasu sme vrhli všetky sily do útoku, čo Zvolenčania po dvoch rýchlych protiútokoch a prečíslení využili. Smolný zápas pre nás, mohli sme bodovať.“

Nevyspatý a napätý

V sobotu v druhom kole privítajú na svojom trávniku futbalisti Spišskej Novej Vsi súpera z Bardejova.

V pondelok sa konala Konferencia FK a na štadióne finišujú práce, aby na sobotu bolo všetko pripravené čo najlepšie.

„Z piatka na sobotu som toho veľa nepospal. V sobotu ráno už som bol od štvrtej hore a stále premýšľal nad tou druholigovou premiérou. Bol som nervózny a napätý. Veril som v dobrý výsledok. Lopta je guľatá a taký je futbal. Treba sa poctivo pripraviť na prvý domáci zápas a nesklamať fanúšikov,“ povedal Pavol Hudáček.

                Autor: Jozef Petruška. foto Jozef Petruška, Korzár, 4.8.2015               


POZVÁNKA

FK Spišská Nová Ves Vás pozýva na

KONFERENCIU FUTBALOVÉHO KLUBU SPIŠSKÁ NOVÁ VES,

ktorá  sa uskutoční dňa  03.08.2015 (pondelok) o 18,00 hod.

v zasadačke FK na futbalovom štadióne v Spišskej Novej Vsi.

Pozvánku a program konferencie nájdete tu.


DOXXbet liga - východ 1.kolo

Rim.Sobota - Lipt.Mikuláš 0:2, Prešov - Lokomotíva 0:0, Dolný Kubín - Teplička n/V 2:0, Zvolen - FK SNV 3:0, Bardejov - Poprad 2:1, VSS - Haniska 3:0

MFK Lokomotíva Zvolen - FK Spišská Nová Ves 3:0 (1:0)

Góly: 45. Fuják, 81.,90. Liener

ŽK:  Blaško                                                                    ČK:

Rozhodcovia: Trenčanský-Bóllo,Štrbo (Mastiš)   DS: Urban DP: Kubáni

Diváci:  350

Zvolen: Jenčo - Kačala, Javorina(75.Daško), Očenáš, Kamenec, Fuják (75.Liener), Kamenčík, Kamendy, Balko, Menich, Skvašík(84.Kožička)

Tréner: Jánoš Anton

FKSNV: Stančák - Slejzák, Sedláček, Boroš, Zekucia,  Baldovský (85.Vantroba), Sirko, Čekovský, Rychnavský(69.Lipták), Štefánik, Kiššák 

Tréner: Ondáš Branislav


Mužstvo FK Spišská Nová Ves

jesenná časť 2015/2016

Horný rad zľava: František Fabián - masér,, Roland Stančák, Matúš Samoľ, Tomáš Čekovský, Richard Boroš, Kamil Zekucia, Jaromír Štefánik, Lukáš Kiššák, Filip Rychnavský, Tomáš Šoltés, Dávid Compel, Tomáš Gáborčík, MUDr.Marián Čarnogurský - lekár

Dolný rad zľava: Samuel Lipták, Lukáš Kováč,  Peter Vantroba, Karol Sedláček - kapitán mužstva, Daniel Tököly - vedúci mužstva, Ing.Pavol Hudáček - prezident klubu, PhDr.Ján Volný PhD.- primátor mesta, Patrik Brezovaj - manažér klubu, Branislav Ondáš - tréner mužstva, Radoslav Sirko, Dávid Slejzák, Šimon Dunajčan, Mário Baldovský


Letná príprava A-mužstva na sezónu 2015/2016

Začiatok letnej prípravy:  29.6.2015 (pondelok) o 16,00 hod.

sobota 4.7. o 10,30 hod    FK SNV- FK Poprad 4:2 (1:1)

Góly FK SNV: Vantroba, Dunajčan, Slejzák, Kiššák

streda 8.7. 17,00 hod. FK SNV- MFK Zemplín Michalovce 1:2 (0:2) gól FK SNV: Štefánik

sobota 11.7. 10,30 hod. FK SNV -  FK Krásna 2:2 (1:2), góly FK SNV: Rychnavský F., Zekucia

nedeľa 12.7. 16,00 hod. Chrasť n/H - FK SNV 1:7

streda 15.7. 17,00 hod.  FK SNV - FK Pokrok SEZ Krompachy 4:1 (3:1), góly FK SNV:Rychnavský,Štefánik,Čekovský(11m),Lipták

sobota 18.7. 16,30 hod. FK SNV- VSS Košice 0:9 (0:6)

sobota 25.7. 10,30 hod. (generálka)  FK SNV- Plavnica - hostia na zápas nepricestovali

utorok 28.7. Sabinov - FK SNV 1:4, góly: Rychnavský 2, Zekucia, Kiššák


Spišiaci sú odhodlaní, ale chcú zostať pri zemi

FK Spišská Nová Ves sa stal víťazom 3. ligy Východ a po 15 rokoch sa vrátil do spoločnosti mužstiev druhej najvyššej súťaže. Klub v sezóne 2012/13 zažíval zlé obdobie, keď vypadol do štvrtej ligy. Vtedy predstavitelia FK zmenili filozofiu, začali pracovať s vlastnými hráčmi a tím začal postupne napredovať. Za dva roky poctivej práce sa mužstvo vyšvihlo až do druholigových vôd. Oslovili sme manažéra klubu Patrika Brezovaja.

Oslavy postupu do druhej ligy nemohli dlho trvať. Na prípravu ste mali prakticky len šesť týždňov…

„Po príjemných oslavách postupu prišla na rad tvrdá letná drina. Musíme sa všetci naučiť myslieť a najmä pracovať druholigovo. Na čo máme ukáže až jesenná časť, ale našim primárnym nováčikovským cieľom bude zachovanie súťaže aj do ďalšieho ročníka.“

V prípravných stretnutiach ste nastúpili proti Popradu 4:2, Michalovciam 1:2, FK Krásna 2:2, Krompachom 4:1 a od Košíc ste dostali deväť kúskov. Ste v klube spokojní s doterajším priebehom prípravy?

V športe nikdy nemôžete byť úplne spokojní. Príprava prebieha výlučne v domácom prostredí. Mali sme v pláne odohrať duel s Prešovom, no ten sme po debakli s Košicami, ktorí nás tvrdo vrátil do reality zrušili a budeme len trénovať. Čaká nás už len generálka s Plavnicou.

Domáce zápasy chcete hrávať na domácom štadióne. Aké úpravy ste museli podnikúť?

„Vyčlenili sme priestor pre fanúšikov hostí, miesta pre VIP na tribúne a zabezpečovali orientačné tabule a potrebné potvrdenia. Zriadili a skultúrnili sme miestnosti pre delegátov, rozhodcov, ošetrovne a na dopingové kontroly. Bolo toho naozaj dosť."

Bude klub zvládať druhú ligu po ekonomickej stránke?

Na ekonomickej stabilite pracujeme aj v spolupráci s mestom, bez ktorého by sme neboli tam, kde sme. Je toho naraz teraz veľa čo je potrebné urobiť, nemôže to však už stáť len na dvoch–troch ľuďoch.

V prípravnom období kluby často obmieňajú káder…

U nás je prioritou, aby druhú najvyššiu súťaž hrali chlapci, ktorí si ju vybojovali. Naša filozófia sa nemení, ale musí byť v rámci reálnych možnosti klubu.

Z hráčov od nás nikto neodišiel, naopak predbežne sme dohodnutí na príchode útočníka Filipa Rychnavského z Krompách a radi by sme boli, ak by u nás pôsobil bývalý Zlatomoravčan Lukáš Kováč.

                Autor: www.fksnv.sk, 25.7.2015               


Novovešťania zverejnili výšku vstupného aj opatrenia na štadióne

V sobotu generálka proti Plavnici. Štadión je monitorovaný a budú prísnejšie bezpečnostné kontroly.
SP. NOVÁ VES. V sobotu o 10.30 hod. majú zverenci trénera Branislava Ondáša generálku proti súperovi z Plavnice. Potom už bude nasledovať premiéra v 2. slovenskej lige.

Výška vstupného

V prvý augustový deň Spišiaci si odkrútia prvé kolo vo Zvolene. Potom bude nasledovať domáci zápas. Vedenie klubu zverejnilo cenník vstupného.

„Vstupné na tribúnu a státie bude 1,50 eura. Študenti po predložení študentského preukazu zaplatia 1 euro, rovnako aj dôchodcovia. Ženy a deti do 15 rokov majú vstup zdarma, rovnako aj vozičkári a ZŤP. Zlosovateľný spravodaj si môžu diváci zakúpiť za 1 euro. Predaj permanentiek bude na sekretariáte klubu,“ informoval futbalovú verejnosť manažér FK Spišská Nová Ves Patrik Brezovaj.

Monitoring štadióna a kontroly

Jeden veľký manuál dostal k štartu do novej súťaže manažér FK Spišská Nová Ves. V ňom sú uvedené podmienky a náležitosti, ktoré musí klub a štadión spĺňať, aby sa na ňom mohla hrať druhá najvyššia slovenská súťaž.

„Štadión je monitorovaný. V prípade zistenia takýchto prejavov budú konkrétne osoby označené ako nežiaduce a ich vstup na štadión bude na ďalšie podujatia zakázaný. Ďalej sa prísne zakazuje fajčenie, okrem na to vyhradených priestorov, hádzanie akýchkoľvek predmetov na plochu štadióna alebo tribúny. FK Spišská Nová Ves sa dištancuje od prejavov agresie, rasizmu a vulgarizmu,“ zdôraznil Patrik Brezovaj.

                Autor: Jozef Petruška, foto Jozef Petruška, Korzár, 25.7.2015               


Kraľovany Cup vyhrali mladí Spišiaci

Z novoveského kádra najlepší brankár a najlepší strelec.
SP. NOVÁ VES. Dvadsiaty júnový deň roka 2015 sa zapíše pre mladších žiakov ročníka 2003 (U12) Futbalového klubu Spišská Nová Ves do histórie ako víťaz futbalového turnaja pod názvom Kraľovany Cup 2015. 

Na  futbalovom turnaji štartovalo osem mužstiev, Novohrad Lučenec, MFK Ružomberok, Dolný Kubín, ATACK Vrútky, Kanianka, Ľubochňa, Ludrová a FK Spišská Nová Ves. Hralo sa systémom každý s každým jedenkrát dvadsať minút.
Výsledky zápasov FK Spišská Nová Ves:

FK Spišská Nová Ves – MFK Ružomberok 2:1 (ďalej len FK SNV), FK SNV – Ľubochňa 4:2, FK SNV – Lučenec 2:0, FK SNV – Dolný Kubín 0:0, FK SNV – Vrútky 3:2, FK SNV – Ludrová 4:2, FK SNV – Kanianka 4:2.

Celkové poradie:

1. FK Spišská Nová Ves, 2. Ľubochňa, 3. MFK Ružomberok, 4. Dolný Kubín, 5. Lučenec, 6. Vrútky, 7. Ludrová, 8. Kanianka.

Najlepším brankárom sa stal Adrián Jendrál, najlepším strelcom Peter Mika, obaja z FK Spišská Nová Ves.

Tréneri FK Spišská Nová Ves boli Vladimír Hudáček a Milan Bartko.

„Zúčastnili sme sa po skončení 1. ligy skupiny Východ sezóny 2014/2015 futbalového turnaja v Kraľovanoch. Bol to z našej strany veľmi kvalitný a vydarený futbalový turnaj. Súperov sme prevyšovali hlavne po kondičnej stránke, čo sa prejavilo v zápase s MFK Ružomberok, keď sme nepriaznivý stav z nula jeden  otočili na dva ku jedna. Neprehrali sme ani jeden zápas, zaváhali sme v zápase s Dolným Kubínom, ktorý sme remizovali a bez prehry sme turnaj vyhrali. Bolo to v jednom dni dosť náročné, ale pre našich chlapcov veľmi užitočné. Stretli sme sa so súpermi 1. ligy zo skupiny Stred. Chlapci hrali s radosťou, nepodcenili ani jedného súpera, za čo boli usporiadateľom odmenení nielen diplomom a vecnými cenami (každý hráč dostal sošku), ale aj krásnym pohárom,“ povedal po turnaji tréner Vladimír Hudáček.

                Autor: Ján Tomšík, foto FK SNV, Korzár, 24.7.2015               


Jubilejný ročník spomienky na Alexandra Nagya

Silná búrka prerušila priebeh piateho ročníka memoriálu.
SP. NOVÁ VES. Po piaty raz prišli priatelia a známi vzdať poctu veľkému hráčovi a trénerovi Alexandrovi Nagyovi.

Memoriál sa dokonca dostal do oficiálneho programu Spišských trhov. V sobotu sa na spišskonovoveskom trávniku predstavili veľké futbalové mená z histórie futbalu na východe Slovenska.

Víťazstvo ostalo doma

Už v prvom zápase memoriálu bolo v sobotu o deviatej hodine horúco a dusno.

Spišiaci hrali proti Prešovu a v úmornej horúčave zvíťazili 4:1.

Aj druhé stretnutie medzi Košicami a Michalovcami sa hralo v náročných podmienkach.

Napoludnie sa cez metropolu Spiša prehnala silná búrka a tá poznačila celý priebeh memoriálu.

Stretnutie o tretie miesto sa dohrávalo v silnej búrke a daždi. Finále ani nebolo možné odohrať a tak obaja aktéri sa dohodli len na penaltovom rozstrele.

„V piatom ročníku sa prakticky stretli všetci doterajší víťazi memoriálov. Lenže na tomto podujatí nejde o prvenstvo a umiestnenie. Ani počasie nezmenilo nič na tom, že sa tu zišla opäť skvelá partia bývalých hráčov, ktorí si takouto formou opäť uctili a pripomenuli veľkú pamiatku nášho Šaniho,“ povedal hlavný organizátor turnaja a manažér FK Spišská Nová Ves Patrik Brezovaj.
Výsledková listina 5. ročníka Memoriálu Alexandra Nagya: Spišská Nová Ves – Prešov 4:1. Michalovce – Košice 6:3. Zápas o 3. miesto: Prešov – Košice 5:2. Finále: Spišská Nová Ves – Michalovce 12:11 na pokutové kopy.

„Za celú rodinu ďakujeme všetkým, ktorí udržiavajú tradíciu tohto memoriálu. Všetkým hráčom a priateľom môjho manžela na tomto turnaji želám pevné zdravie a radosť z futbalu. Už je to jubilejný ročník, kedy si spomíname na môjho manžela. Všetkým patrí moje veľké poďakovanie,“ uviedla na slávnostnom otvorení podujatia manželka Alexandra Nagya Vlasta Nagyová.

Spomínali na Alexandra Nagya. Ani zlé počasie na stretnutí o umiestnenie nezmenilo nič na výbornej atmosfére tradičného športovo-spoločenského podujatia

                Autor: Jozef Petruška, foto Jozef Petruška, Korzár, 21.7.2015               


Čekovský: Košice nám ukázali, kde je futbal

V poradí piatom prípravnom zápase privítali na svojom trávniku Spišiaci súpera z Košíc.

SP. NOVÁ VES. V predchádzajúcich priateľských súbojoch zverenci trénera Ondáša dosiahli celú paletu výsledkov. Prehrali s Michalovcami 1:2, remizovali s Krásnou 2:2.

Dokázali poraziť Poprad 4:2, Krompachy 4:1, no s Košicami dostali poriadnu deväťgólovú príučku.

Veľa gólov

Diváci, ktorí si odbehli zo Spišských trhov, aj napriek prehre Novovešťanov 0:9 neodchádzali nahnevaní. V podaní Košičanov videli jeden výborný moderný futbal.

„Košice nám ukázali, kde je futbal. Bol to veľký rozdiel oproti stredajšiemu súperovi z Krompách. V sobotu sme išli do zápasu so zbytočne veľkým rešpektom. Prvý polčas sme do tridsiatej minúty hrali dobre. Prehrávali sme síce o gól, ale nebolo to až tak zlé. Ale dostať v tak krátkom čase štyri resp. päť gólov, to by sa nemalo stať. Potom už bolo vidieť, že na ihrisku dominovalo len jedno mužstvo,“ skonštatoval po prehre 0:9 útočník FK Spišská Nová Ves Tomáš Čekovský.

Ešte dva zápasy

V stredu hostia Novovešťania doma Prešov a v sobotu v generálke na novú druholigovú sezónu hrajú proti Plavnici.

Dôležité bude otriasť sa z vysokej prehry. Nový súťažný ročník klope na dvere.

V prvom zápase prvého kola 1. augusta sa Spišská Nová Ves predstaví vo Zvolene.

„V sobotu sme videli, akým smerom sa poberá futbal. Deväť inkasovaných gólov je veľa na psychiku hráčov. Takáto príučka nikomu nepomôže. O to viac si to musíme vydiskutovať v kabíne a ísť ďalej v príprave na novú sezónu,“ dodal T. Čekovský.

                Autor: Jozef Petruška, foto Jozef Petruška, Korzár, 21.7.2015               


Košičania nastrieľali na Spiši deväť gólov

Už po prvom polčase poslali hostia domácich na trhy.
SP. NOVÁ VES. Cez víkend metropola Spiša žila jubilejným ročníkom Spišských trhov.

Od sobotňajšieho rána žilo futbalom aj ihrisko FK Spišská Nová Ves.

Konal sa 5. ročník Memoriálu Alexandra Nagya a podvečer bol na programe atraktívny prípravný zápas druholigového nováčika s FC VSS Košice.

Za sedem minút štyri góly

Pred stretnutím sa cez Spišskú Novú Ves prehnala silná búrka, no trávnik bol pripravený na výbornej úrovni.

V závere prvého polčasu prišla druhá búrka, ale gólová. Košičania v priebehu sedem minút strelili štyri góly a bolo rozhodnuté.

„Videli sme ako funguje profitím. Po všetkých stránkach bol súper lepší a zaslúžene vyhral. Výsledok by až taký vysoký nemal byť. Tých gólov v našej sieti bolo priveľa. Chyby si vydiskutujeme a rozoberieme, aby sme do začiatku súťaže boli dobre pripravení,“ uviedol po zápase tréner FK Spišská Nová Ves Branislav Ondáš.

Mrzeli len nepremenené šance

V stredu Novovešťania po dobrom výkone porazili Krompachy 4:1.

Aj napriek inkasovanému gólu od Viazanka po štvrťhodine hry dlho držali s Košičanmi krok, ale na konci prvého polčasu hostia každú šancu využívali na strelenie gólu.

„Som len rád, že sa nám darilo strelecky. V tomto stretnutí hráči, ktorí dostali šancu od začiatku, sa jej aj chytili. V druhom polčase ma mrzia zahodené vyložené šance, ale celkovo bolo všetko v poriadku. Našou ambíciou je vrátiť sa naspäť do najvyššej súťaže. Máme rešpekt k súperovi, no ale aj v tomto prípravnom stretnutí sme hlavne pozerali na seba, na našu hru. Vo svojom kádri mám chlapcov, ktorí už v najvyššej lige ukázali, že futbal vedia hrať. Potvrdili to aj v tomto prípravnom stretnutí. Lenže samotná liga už bude o niečom inom. Aj Spišská bude isto hrať inak, ako to bolo teraz,“ skonštatoval po  vysokom víťazstve tréner FC VSS Košice Marek Fabuľa.

FK Spišská Nová Ves – FC VSS Košice 0:9 (0:6), góly: 38. 43. a 45. Gáll, 15. a 58. Viazanko, 39. Šinglár, 77. Huk (11 m), 80. Bukata.

Pred 300 divákmi rozhodoval Slebodník.

                Autor: Jozef Petruška, foto Jozef Petruška, Korzár, 20.7.2015               


Charitatívnym zápasom druholigový nováčik pomohol chorému Kristiánovi

V Chrasti nad Hornádom sa konala vydarená športovo-spoločenská akcia.
SP. NOVÁ VES. Klobúk dole pred futbalistami Spišskej Novej Vsi.

V sobotu odohrali prípravný zápas s Krásnou (2:2) a v nedeľu pomáhali, keď sa zúčastnili charitatívneho stretnutia v Chrasti nad Hornádom.

Pomohli hrou, aj finančne

Je chvályhodné, že po veľkom úspechu spišskonovoveského futbalu ostali hráči A mužstva pri zemi. Nehrajú sa na veľké hviezdy, ale skôr naopak, pomáhajú.

Na nedeľu 12. júla ich oslovili funkcionári z Chraste nad Hornádom o možnosť odohrať exhibičný zápas s ich mužstvom a finančný výťažok darovať Kristiánovi Jančárovi.

Výsledok stretnutia bol 7:1 pre Spišskú Novú Ves, ale ten v nedeľu nebol podstatný.

„Výborné pripravená akcia. Všetci sme boli milo prekvapení. Prišlo sa na nás pozrieť veľa ľudí a isto rodičov Kristiána potešil aj finančný dar. Funkcionári Chraste išli do toho s malou dušičkou, či vôbec niekto príde a pomôže. Nakoniec boli nesmierne spokojní. Podarila sa výborná vec a nás teší, že sme boli pri tom,“ skonštatoval vedúci výpravy FK Spišská Nová Ves na charitatívnom zápase Patrik Brezovaj.

Neodmietli pozvanie

Prológ stretnutia bol súboj domácich žiakov a prvoligových dievčat z FK Spišská Nová Ves.

Potom bolo takmer päťsto divákov z Chraste n/H a okolia zvedavých na nových účastníkov druhej najvyššej súťaže. Aj futbalisti rozdávali radosť z hry na ihrisku, ale aj mimo neho.

„Chcel by som sa veľmi pekne poďakovať vedeniu a hráčom FK Spišská Nová Ves, ich ženskému tímu, že zodpovedne a  s veľkou ochotou pristúpili k humánno-exhibičnému stretnutia na pomoc chorému Kristiánovi Jančárovi. Poďakovanie patrí aj za vecné dary, vyzbieranú finančnú sumu. Celkovo to bolo jedno vydarené, srdečné a pohodové popoludnie v Chrasti nad Hornádom. Nemožno zabudnúť na pomoc zo strany Spišského oblastného futbalového zväzu, sponzorov, priateľov a ľudí dobrej vôle. Aj v mene mamky Kristiána touto cestou ďakujeme,“ netajil slová uznania a dojatia manažér TJ Sokol Chrasť n/H Marián Šefčík.

                Autor: Jozef Petruška, Korzár, 14.7.2015               


Čaká nás jubilejný ročník pocty nášmu Šanimu

Rodený Stredoslovák nehral futbalovú ligu za rodný kraj nikdy. Akoby exceloval až podľa úslovia „Do tretice všetko dobré.“ Bol totiž po Nitre, Žiline na treťom vrcholnom pôsobisku, keď zožal na zelených trávnikoch najviac úspechov. Bolo to v štyroch ročníkoch 1968/69 - 1971/72 v trenčianskej Jednote, kde zo svojich 27 gólov dal 26 a vďaka tomu si dvakrát obliekol i reprezentačný dres ČSSR A. Z terajších úspechov trenčianských futbalistov by mal určite veľkú radosť.

 Aj so štvrtou zástavkou, ktorou bolo pôsobenie v Lokomotíve Košice, na najvyššej domácej scéne odohral 112 zápasov a 27-krát v nich napol siete. 
Populárny Šani sa narodil 10. februára 1944 v Hajnačke a žil v Martinovej v okrese Rimavská Sobota. Študoval na pedagogickej fakulte v Nitre matematiku, kde pri tomto náročnom predmete sa stal v miestom Slovane zásluhou svojich herných schopnosti aj ligovým futbalistom. Potom však až v ročníku 1967/68 sa dostal do ligovej do ligových ZVL Žilina, ale v sezóne 1968/69 už v trenčianskom drese otvoril prvú sezónu pod Matúšovým hradom, kde sa zapísal aj na streleckú listinu. Posledné dve z ôsmich ligových sezón odohral v košickom Čermeli. Na ihrisko nastúpil 23-krát, v prvom ročníku dal aj jeden gól a Lokomotíva skončila šiesta. Horšie to bolo o rok na to, lebo Loky s aktívnym skóre v ročníku 1973/74 skončila predposledná - a vypadla. Potom pomáhal aj Spišskej Novej Vsi k druholigovej záchrane, takže mal na čo spomínať.Počas hráčskej kariéry najmenej hovoril o kariére v Žiline, ale popri Trenčíne sa rád zaspomínal aj na roky, ktoré prežil v Lokomotíve, kde hrával s Antonom Flešárom, Jozefom Móderom, Jozefom Suchánkom, Milanom Urbanom, Andrejom Ištókom, Vladimírom Hricom, Jánom Ondráškom, Ladislavom Józsom, Gejzom Farkašom, Dušanom Ujhelym, Pavlom Ondom, Onrejom Mantičom a inými. Popri mnohých štartoch si pripomínal aj na zápas Slovenska v Amsterdame proti Ajaxu, kde našu reprezentáciu viedol vtedajší tréner VSS Košice Štefan Jačiansky. Výber Slovenska bol vtedy aj bez hráčov čs. áčka veľmi silný, dokonca mnohí sa v tom čase vyhýbali podobnej konfrontácii. Za áčko ČSSR hral v roku 1970 v Prahe na Letnej dvakrát. Prvý raz 10. októbra v kvalifikácii na ME' 72 s Fínskom 1:1 v zostave trénera Antonína Rýgra, ktorú tvorili: Schmucker - Večerek (obaja Ostrava), Bomba, Desiatnik (obaja VSS Košice), Mutkovič (Slovan) - Mojžiš, Bartovič (obaja Trenčín) - Štrunc (Dukla), Nagy (Trenčín), Stratil (
Teplice), Albrecht (Trenčín). Po prestávke v 69. min. Hoholko (VSS) vystriedal Nagya a v 75. min. O. Urban (Sparta) nastúpil za Desiatnika. O 15 dni neskôr ČSSR remizovala v priateľskom zápase s Poľskom 2:2 (0:1) v zložení: Kramerius (Sparta) - Večerek, Majerník (Trnava), O. Urban, Mutkovič - Petrovič (Slavia), Bartovič - Štrunc, Nagy, Stratil, Vrána (Sparta). V II. počase Bičovský (Teplice) vymenil Nagya, Jiří Sedláček (Teplice) Kameriusa a v 72. min. Albrecht vystriedal Bartoviča.Šani mal dosť hráčskych skúsenosti, preto nemal problémy ani neskôr, keď začal trénovať. V čase svojho kormidelníckeho pôsobenia rozdával skusy v Levoči, dvakrát v Spišskej Novej Vsi, Rimavskej Sobote, vo Zvolene, vo VSŽ Košice, Jelšave, Nálepkove, Smižanoch, Šafárikove, v Revúcej... Príkladná bola jeho práca, keď začal robiť so športovými futbalovými triedami v Spišskej Novej Vsi. Nikdy sa nepozeral na čas a vynaložené finančné prostriedky pre úspech futbalu v srdci Spiša. Jeho náhlym odchodom 12. apríla 2010, keď mal 66 rokov, futbal ako taký stratil dobrého človeka, ľudského trénera i dobrého vychovávateľa nastupujúcej budúcej generácie. Nuž, a takéto straty sa ťažko nahrádzajú. A o tom na Spiši vedia dodnes hovoriť najlepšie a vôbec pravdivo, lebo jeho vizitka stála za to. O to smutnejšie  vyznieva fakt, že sa na cestu za ním do futbalových nebies sa vybral tohto roku aj jeho nerozlučný priateľ Olivek Čík.

POZVÁNKA NA 5.ROČNÍK MEMORIÁLU ALEXANDRA NAGYA

Spomienka na minulý ročník

4.ročník Memoriálu Alexandra Nagya

Spišská Nová Ves – V sobotu 19.júla 2014 sa na štadióne Futbalového klubu Spišská Nová Ves konal  už štvrtý ročník Memoriálu Alexandra Nagya. Turnaj sa konal pri príležitosti jeho nedožitých  sedemdesiatich narodenín tradične v termíne  konania Spišských  trhov.

Výsledky:

Poprad – Spišská Nová Ves 2:3 (2:2), Biskup-2 – Biľak , Zvara,Šimonovič

Prešov –  Michalovce 1:2 (1:1), na pokutové kopy 3:5, Petruš – Dzurjo, Hlivák

Vložený zápas:

Ženy FK Spišská Nová Ves – HC OSY Spišská Nová Ves 3:1 (2:1), Mazúrová, Korfantová, Mikolajová – Klimášová

O tretie miesto:

Poprad – Prešov 0:1(0:1), Makara

O prvé miesto:

Spišská Nová Ves –Michalovce 2:3 (2:2), Bilak,  Sopkovič – Dzurjo 2, Santa

Na fotografii víťaz 4. ročníka turnaja MFK Zemplín Michalovce

Konečné poradie:

1.MFK Zemplín  Michalovce, 2. FK  Spišská Nová Ves, 3. Tatran Prešov, 4. FK Poprad

Najlepší strelec turnaja: Marián Dzurjo z Michaloviec,

Najlepší hráč turnaja: Marek Petruš z Prešova,,

Najlepší hráč  domácich: Ľubomír Ontko zo Spišskej Novej Vsi

Najväčší šoumen:  Miroslav Užík brankár zo Spišskej Novej Vsi

Blahoželanie k životnej päťdesiatke: Miroslav Dunčko zo Spišskej Novej Vsi

Organizátori memoriálu FK Spišská Nová Ves, mesto a STEZ SNV za zhostili štvrtého ročníka veľmi úspešne. Radosť bolo pozerať sa na bývalých futbalistov, ktorí napriek svojmu veku ukázali majstrovstvo, ktoré doposiaľ v nich zostalo. Určite ich únava po turnaji neodradí od ich lásky k futbalu. Na turnaji nešlo hráčom o víťazstvo, ale dokázať účasťou spomienku na dobrého futbalistu a človeka, ktorý celý svoj život venoval futbalu a výchove mladých a nádejných futbalistov. Spomienka na dobrého Šaňa sa podarila.

Manželka nebohého vo svojom záverečnom vystúpení povedala: „Zo svojou rodinou som veľmi šťastná, že mužstvá prijali pozvanie na turnaj, ktorým vyjadrili spomienku na manžela. Moja vďaka patrí organizátorom futbalovému klubu na čele s manažérom klubu Patrikom Brezovajom, mestu Spišská Nová Ves a STEZU SNV, všetkým sponzorom, menovite Ing. Marekovi Hrabovskému, pánovi Jaroslavovi Olejníkovi, Mgr. Jánovi Prokopičovi a všetkým, ktorí sa na organizovaní podieľali. Obdivujem všetkých hrajúcich futbalistov, ktorí na turnaji hrali, prajem im do ďalšieho života veľa zdravia a ešte veľa takýchto podobných  turnajov.“

                Autor: www.fksnv.sk, 10.7.2015               


Úspechy mladého trénera

 

Spišská Nová Ves – „Futbal som začal hrávať ako dvanásťročný v Spišskej Novej Vsi. Vydržal som doma až do konca dorasteneckého veku. Potom som hrával za Rudňany, čo bolo v tom čase „B“ mužstvo Spišskej Novej Vsi. Po skončení základnej vojenskej služby som sa znova vrátil do Rudnian. V tom čase v Rudňanoch nastal útlm futbalu, bol problém aj so zamestnaním, tak som prešiel do Spišského Štvrtku  a tam s krátkymi prestávkami som pôsobil až do konca sezóny 2014/2015.“ To boli úvodné slová  trénera Futbalového klubu Spišská Nová Ves  staršieho dorastu Pavola Kubusa (43).

Trénovať žiakov FK Spišská Nová Ves začal Pavol Kubus pred jedenástimi rokmi pri prípravkách ročníka 1995 a 1996. Boli to futbalisti, ktorí hrali za terajší starší dorast a v tejto vekovej kategórii ukončili dorastenecký vek. Postupne prešiel všetkými vekovými kategóriami až ku funcii asistenta v „A“ mužstve FK SNV. Posledných päť rokov vedie mužstvo staršieho dorastu. Pavol je kvalifikovaný tréner s licenciou Euro „A“, čo je druhá najvyššia kvalifikácia pre trénerskú funkciu získaná v Brne.

Rodičia mladých futbalistov a futbalová verejnosť FK Spišská Nová Ves veľmi citlivo vníma futbalové výsledky v tejto vekovej kategórii a za posledných päť – šesť rokov starší dorast dokázal hrať aj prvú futbalovú dorasteneckú ligu na Slovensku.

„Za veľký úspech sa pokladal a pokladá postup do prvej dorasteneckej ligy, ktorú sme vybojovali v baráži s Petržalkou. Potom to bolo víťazstvo v druhej lige ešte za prítomnosti B mužstiev, keď  sme vyhrali druhú ligu s kolegom Vladimírom Janíkom. Vyhrali sme s asi osembodovým náskokom pred Banskou Bystricou, čo pokladám za veľmi pekný úspech, lebo v tom čase „B“- čká mali svoju kvalitu. Posledné dva roky sme so starším dorastom vyhrali druhú ligu skupiny Východ, ale táto súťaž  nemá takú úroveň , ako mala predchádzajúca, keď to bola spojená so Stredoslovenský regiónom.  Náš postup cez Petržalku bol milým prekvapením, hrali sme prvú ligu a i keď sme po roku z ligy vypadli , zápasy mali svoju úroveň a mne osobne tieto zápasy  dali veľa. Naučil som sa nové futbalové veci hlavne z tých lepších klubov na Slovensku, ako Slovan Bratislava, Žilina a hlavne ich práca s mládežou a spolupráca mládežníckych trénerov. Boli k nám ústretoví podeliť sa so skúsenosťami pri ich práci s mládežou. Bolo to prospešné nielen pre nás  Spišiakov, ale bolo prospešné aj pre náš futbalový klub a hlavne našich hráčov. „

 Ako tréner mládeže vníma  spoluprácu so Základnou školou Spišská Nová Ves, Nejedlého ulica  výchovu mladých a talentovaných futbalistov?

 „Výchova mladých futbalistov bola v našom futbalovom klube v spolupráci s futbalovou školou dobre naštartovaná. Žiaľ v posledných rokoch dochádza k odlivu talentovaných chlapcov  do iných futbalových klubov na Slovensku. S počtom chlapcov v športových triedach  sa boríme asi dva – až tri roky. Je pre školu a klub veľmi náročné dopĺňať kolektívy novými chlapcami. Badať to hlavne v mladšom doraste, lebo niektorí chlapci  odchádzajú do ligových družstiev. Konkrétne do Michaloviec odchádzajú Tomajka, Štromf a cez zimnú prestávku odišli do Senice Javorský Giľak a Bašista. Našich odchovancov je strašne veľa , ktorí už odišli.  Nie je to na škodu pre náš futbalový klub, pretože odchádzajú preto, lebo majú ambície hrať vyššiu súťaž , pre týchto chlapcov je to dobré, my sa s tým musíme zmieriť, lebo my sme klub, ktorý vychováva hráčov pre ligové kluby nielen pre dorastenecké, ale aj seniorské.„

Výsledky družstva staršieho dorastu FK Spišská Nová Ves oceňuje najmä futbalová verejnosť nielen v Spišskej Novej Vsi, ale i za hranicami okresného mesta. Funkcionári nižších seniorských súťaží v okrese určite prejavili záujem o prácu mladého trénera.

„Áno, na konci sezóny 2014/2015 som dostal ponuku z Rudnian , trénovať dospelých. Je to pre mňa niečo nové , chcem si to vyskúšať a porovnať prácu trénera v mládežníckom kolektíve a prácu trénera s dospelými futbalistami. Viem, že to nebude ľahké , ale urobím všetko, aby  som vytvoril dobrý futbalový kolektív a dobrú futbalovú partiu, ktorá bude so mnou zdieľať spoločný cieľ.?

Ako sa k rozhodnutiu Pavla Kubusa postavil FK SNV?

„ K tejto problematike som nemal žiadne negatívne rozhovory. Myslím i, že moje rozhodnutie je záležitosť medzi mnou a Rudňanmi. Ja si svoju robotu v klube budem vykonávať naďalej tak, ako som to robil doposiaľ, či už pri žiakoch, ako šéftréner, tak aj pri doraste. „

Aké ciele má mladý tréner do budúcna ?

„ Mojím cieľom je stále na sebe pracovať a dokázať, že práca s mládežou sa dá preniesť aj do súťaže mužov. Uvidíme, ako sa mi bude dariť ďalej, ukáže to čas.“

Pavol Kubus s mládežou dokázal veľa, prajeme mu, aby nezaspal na vavrínoch a ďalej napredoval tak, aby sa mu jeho cieľ podarilo naplniť.

                Autor: Ján Tomšík, 10.7.2015               


Zhodnotenie sezóny 2014/2015 - U11

Spišská Nová Ves – Výchova mladých futbalistov závisí od toho, ako sa futbalový oddiel venuje nielen propagácii, ale aj konkrétnej činnosti s deťmi už od štvrtého ročníka v kategóriach U9, U10 a U11. Futbalový oddiel Spišská Nová Ves dbá, aby jednotlivé kategórie chlapcov mali určených zodpovedných trénerov, ktorí sa majú deťom venovať počas každej sezóny. Mužstvo U11 v FK Spišská Nová Ves bolo zverené trénerom Mgr. Bartolomejovi Ogurčákovi a Jozefovi Tornayovi.

V sezóne 2014/2015 mali uvedení tréneri zverených týchto hráčov: František Bango, Filip Farkašovský, Samuel Farkašovský, Radovan Fagic, Miroslav Hrobak, Matúš Fabiny, Martin Gonda, Sebastian Horváth, Daniel Jasečko, Tomáš Augustiňak, Matúš Klinga, Adam Matiščik, Marek Mazúr, Ján Prokopič, Ján Pavlik, Maroš Repko, Samuel Kočiš, Dávid Smorada, Samuel Smorada, Damian Tancoš, Marko Tancoš, Maroš Schewczuk, Šimon Enderle, Jozef Lesnický, Adam Toporcer, Adam Jasečko, Patrik Vojtáš, Nicolas Špilda, Thomas Wolf, Patrik Harnobogľu, Martim Murin, Šimon Gabriš, Viliam Farkašovský a Oliver Farkašovský. V uvedenom zozname je sedemnásť hráčov narodených v roku 2004, pätnásť hráčov v roku 2015 a dvaja hráči v roku 2006.

Tréneri  Jozef  Tornay a Bartilomej Ogurčák hodnotili sezónu 2014/2015 takto: „Prípravu na futbalový ročník 2014/2015 sme začali 20.augusta 2014, tréningové jednotky boli v dňoch utorok, streda a štvrtok. Mužstvo U11 a U10 bolo zaradené v súťaži VFZ v skupine s FK Poprad, MFK Kežmarok a MŠK Spišské Podhradie. Disciplína a tréningová morálka hráčov bola na veľmi dobrej úrovni vo všetkých 137 tréningových jednotkách.

Konečna tabuľka piatej  skupiny je nasledovná:

 1. FK Spišská Nová Ves        17    14    1    2    78  :  20   43

 2. FK Poprad                        17     7     2    8    46  :  43   23

 3. MFK Kežmarok                 15     6     1    8   36  :   48  19

 4. MŠK Spišské Podhradie     9     0     0    9     2  :   51   0

Okrem súťažných zápasov, ktoré sa realizovali turnajovým spôsobom v jednotlivých futbalových kluboch, sa hráči  U11 a U10 zúčastnili na turnajoch v Spišských Tomášovciach (4.miesto), v FAM Poprad (4.miesto), v Cigand v Maďarsku (4.miesto), v Spišskej Novej Vsi štartovali „A“ a „B“ mužstvo (4. a 7. Miesto), v Poprade (1.miesto), v Žiline (15.miesto), v Liptovskom Mikuláši (3.miesto), v Hrabušiciach štartovalo „A“ a „B“ mužstvo (5. a 8.miesto). Teší nás záujem chlapcov o futbal, ich tréningová morálka a hlavne sústavné individuálne zlepšovanie sa. Turnajový systém majstrovských zápasov narušujú futbalové kluby, ktoré sa z rôznych príčin na turnajoch nezúčastňujú. Záujem rodičov o futbalový rast detí je veľmi dobrý.“

                Autor: Ján Tomšík, 5.7.2015               


Historický postup je zaznamenaný aj v pamätnej knihe mesta

Futbalisti prvý raz prijatí na pôde spišskonovoveskej radnice.
SP. NOVÁ VES. Obleky, kravaty, úsmevy a hlavne obrovská radosť z dosiahnutého výsledku.

Takýto boli v utorok podvečer spišskonovoveskí futbalisti na slávnostnom prijatí u primátora mesta.

Vzácny postup

Výborná futbalová partia pod vedením trénera Branislava Ondáša dokázala menší futbalový zázrak.

Dvakrát po sebe vyhrali súťaž a od novej sezóny 2015/2016 budú pôsobiť v druhej najvyššej lige na Slovensku.

Čo bolo často zdôrazňované na slávnostnom prijatí, vybojovali to čisto vlastní odchovanci.

„Som hrdý na toto mužstvo. Postup sme vybojovali s vlastnými odchovancami. To je v dnešnej dobe ťažké a vzácne. Kvalitným tréningom sa budeme snažiť pokračovať v nastavenom trende. Do druhej ligy chceme posilniť mužstvo, no hľadať budeme medzi našimi odchovancami,“ povedal po slávnostnom ceremoniáli tréner FK Spišská Nová Ves Branislav Ondáš.

Čekovského ďalšie oslavy

Postup si užívajú v týchto dňoch všetci futbalisti A–mužstva, no najviac vysmiaty bol excelentný kanonier Tomáš Čekovský, ktorý ešte má podbrezovské spomienky na postup do najvyššej slovenskej súťaže.

„Pred dvoma rokmi som zažil postup v Podbrezovej do najvyššej slovenskej súťaže. To boli tiež veľké oslavy. Naspäť do Spišskej som prišiel s cieľom pobiť sa o najvyššie priečky v tabuľke. Som nesmierne rád, že s touto partiou sme postúpili. Pocity v poslednom zápase boli vynikajúce,“ skonštatoval T. Čekovský, ktorému na Spiši končí hosťovanie, no zo strany klubu je o jeho služby a góly obrovský záujem.

Nezaspať na vavrínoch

Superlatívy na adresu A–mužstva Spišskej Novej Vsi idú zo všetkých strán.

Obrovský aplauz pri podpise do pamätnej knihy zožal dlhoročný kapitán Novovešťanov Karol Sedláček.

„Je to úspech nás hráčov, funkcionárov, ale aj pre mesto. Dvakrát po sebe sa to nepodarí každému. Netreba zaspať na vavrínoch. Ďalej sa budeme snažiť hrať pre ľudí,“ dodal dojatý K. Sedláček.

                Autor: Jozef Petruška, foto Jozef Petruška, Korzár, 27.6.2015                       


Turnaj Slovensko - Chorvátskeho priateľstva

Spišská Nová Ves – V dňoch 12. - 26. júna 2015 sa žiaci Futbalového klubu Spišská Nová Ves 1.ligy skupiny Východ zúčastnili 3. ročníka medzinárodného futbalového turnaja EURO TOUR CUP Slovensko – Chorvátskeho priateľstva na Makarskej riviére. Turnaj sa hral  na štadióne HNK „ZMAJ“ Makarska. Na turnaji sa zúčastnili tri mužstvá z Chorvátska: HNK Zmaj Makarska, N.K Urania Baška Voda, HNK Jadran Tučepi a tri mužstvá zo Slovenska: FAM Poprad, FK Svit a FK Spišská Nová Ves. Mužstvá boli rozdelené do dvoch skupín tak, aby sa v základných skupinách stretli medzi sebou len mužstvá z Chorvatska a Slovenska.

Výsledky:

FK Spišská Nová Ves – URANIA BAŠKA VODA 3:1, Richnavský Denis 3

FK Spišská Nová Ves – HNK ZMAJ MAKARSKA 2:0, Richnavský Denis, Zummer Andrej

FK Spišská Nová Ves – HNK JADRAN TUČEPI 3:0, Sokol Miloš 2, Richnavský Denis

Finále:

FK Spišská Nová Ves – FK Svit 1:0, Gbúr Kristian

Tretí ročník turnaja „Slovensko – Chorvátskeho priateľstva“ vyhrali chlapci FK Spišská Nová Ves, ktorí v turnaji všetky zápasy vyhrali.

Najlepším strelcom futbalového turnaja bol Denis Richnavský zo Spišskej Novej Vsi.

Ján Kamenický, Ing. – tréner Spišskej Novej Vsi: „Naše poďakovanie za pozvanie na turnaj patrí hlavnému organizátorovi turnaja CK Euro Tour z Popradu, hlavne pani Eve Benkovej. Turnaj hodnotíme vysoko pozitívne, nakoľko si chlapci vyskúšali balkánsky štýl hry. Takéto medzinárodné konfrontácie môžu našich chlapcov posúvať ďalej. Voľné dni sme strávili s chlapcami a rodičmi pri mori kúpaním a slnením. Tento zájazd splnil svoj účel ako po športovej, tak aj po rekreačnej stránke. Pozvanie nás veľmi potešilo. Chlapci splnili môj cieľ turnaj vyhrať, a tým sa poďakovať organizátorovi za krásny pobyt pri mori po dlhej futbalovej sezóne 2014/2015. Celá výprava FK Spišská Nová Ves spolu s rodičmi mladých futbalistov vyjadruje organizátorovi úprimné poďakovanie.

Na záver sa chcem ešte raz poďakovať CK Euro Tour pani EVE BENKOVEJ, ktorá nám svojim prístupom, ústretovosťou,  zabezpečením turnaja a príjemným ubytovaním umožnila prežiť krásny športovo rekreačný pobyt plný nezabudnuteľných zážitkov."   

                Autor: Ján Tomšík, foto Ján Tomšík, 25.6.2015               


McDonalds Cup 2015 úspechom ZŠ SNV, Nejedlého ul.

Spišská Nová Ves/Nitra – V dňoch 18. a 19. Júna 2015 sa konalo v Nitre finále celoslovenskej súťaže vo futbale žiakov 1.- 4. ročníka základných škôl pod názvom Mc Donalds Cup. Do finále sa ako víťaz krajského kola prebojovali aj žiaci Základnej školy Spišská Nová Ves, Nejedlého ulica. 

Na fotografii horný rad zľava: Miroslav Nováček - riad. školy, Bartolomej Ogurčák - tréner, Marek Hamšík - repr. Slovenska, zástupca spoluorganizátora - Mc Donalds. Stredný rad zľava: Marko Tancoš, Tomáš Augustiňák, Samuel Kočíš, Daniel Jasečko, Martin Gonda, Adam Matiščík, Martin Murín. Dolný rad zľava: Thomas Wolf, František Bango, Šimon Enderle 

Výprava základnej školy vedená riaditeľom školy veľmi dobre reprezentovala svoju školu, svoje mesto, svoj okres a kraj. Chlapci pod taktovkou učiteľa a zároveň trénera Mgr. Bartolomeja Ogurčáka podali na turnaji veľmi dobrý výkon. Osem mužstiev zo Slovenska bolo rozdelených do dvoch skupín po štyroch. Skupinu „A“ tvorili základné školy z Galanty, Brezna, z Belej a Trenčína. Skupinu „B“ základné školy z Prešova, Spišskej Novej Vsi, Sv. Jura a Nitry.

Výsledky:

Skupina „A“:

1.Trenčín, 2. Brezno, 3.Galanta, 4. Belá

Skupina „B“:

Spišská Nová Ves – Prešov 1:0, Spišská Nová Ves – Sv Jur 5:6, Spišská Nová Ves – Nitra 7:1

1.Sv. Jur, 2.Spišská Nová Ves, 3. Prešov, 4. Nitra

Semifinále:

Spišská Nová Ves – Trenčín 5:8, Brezno – Sv. Jur 2:4

Zápasy o poradie:

o 7. miesto: Galanta – Belá 3:6

o 5. miesto: Nitra – Prešov 3:4

o 3.miesto: Spišská Nová Ves – Brezno 6:4

o 1.miesto: Trenčín – Sv. Jur 6:5

Celkové poradie:

1.Základná škola, L. Novomeského Trenčín,

2. Základná škola, Kollárova Svätý Jur,

3. Základná škola, Spišská Nová Ves, Zdenka Nejedlého,

4. Základná škola, Pionierska Brezno,

5. Základná škola, Májové námestie Prešov,

6. Základná škola, Tatranská Nitra,

7. Spojená Základná škola, ul. Oslobodenia Belá

8. Základná škola ,Zoltána Kodálya, Švermova Galanta

Thomas Wolf zo ZŠ Spišská Nová Ves bol vyhlásený za najlepšieho hráča turnaja o M SR, Sebastián Novotňák z Prešova najlepším strelcom.

Mladí futbalisti zo ZŠ Spišská Nová Ves, Nejedlého ulica si vybojovali bronzové medaile, majstrami Slovenska sa stali žiaci z Trenčína a striebro získali žiaci zo Svätého Jura.

Tréner Spišskej Novej Vsi Mgr. Bartolomej Ogurčák po turnaji povedal: „Tešili sme sa na majstrovstvá Slovenska v Nitre, ktoré organizovalo Ministerstvo školstva SR a SFZ. V skupine sme hrali tri zápasy, jeden zápas sme prehrali, postúpili sme do semifinále, kde sme prehrali s víťazom M SR a o tretie miesto sme porazili Brezno. Je to pre nás žiakov a rodičov pekný úspech. Patrí  hlavne rodičom poďakovanie za to, že nám do školy zverili svoje deti, kde sa im venujeme a zlepšujeme ich zručnosti a schopnosti. Tento úspech chlapcov určite bude motivovať , ďakujem im za bojovnosť, za ich odvahu a obetavosť a za ich technickú zdatnosť. Myslím si, že výsledky v Nitre boli spravodlivé, a že si Trenčín prvé miesto plne zaslúžil. Potešilo nás poblahoželanie reprezentanta Mareka Hamšíka a ocenenie nášho hráča, ako najlepšieho hráča turnaja. Ak bude náš Wolf pokračovať v takom výkone, ako podal v Nitre, bude dobrým futbalistom. Hráči dostali malé futbalové lopty, športové vaky Adidas, pohár, diplom, medaile a rôzne upomienky. Organizáciu turnaja hodnotím veľmi dobre, podobne aj starostlivosť organizácie Mc Donalds.“

                Autor: Ján Tomšík, foto Ján Tomšík, 23.6.2015               


Starší dorast znova kraľuje Východu

Spišská Nová Ves – Sezóna 2014/2015 sa skončila aj pre starších dorastencov Futbalového klubu Spišská Nová Ves. V poslednom majstrovskom zápase doma s Košickou Novou Vsou to už bola len čerešnička na torte, pretože chlapci doma v radostnej futbalovej atmosfére potvrdili, že ich prvé miesto nebolo náhodné. Rodičia pripravili slávnostný guláš, poďakovanie chlapcom bolo príjemné, budú si ho pripomínať dresom, ktorý im pripomenie ich víťazné ťaženie v sezóne 2014/2015.

Tréner Pavol Kubus  zhodnotil sezónu staršieho dorastu takto: „Prípravu na nový súťažný ročník sme začali 7. júla 2014 a trvala tri týždne. Úvod bol poznačený nižšou účasťou hráčov na tréningoch z dôvodu dovoleniek - Jung, Jochman, skúšok hráčov v kluboch  UTM – Dzurilla, Rúfus, Šomšák M. Pozitívom úvodu prípravy bol návrat dlhodobo zraneného Baldovského  po zlomenine nohy. Počas prípravy sme absolvovali 12 tréningových jednotiek a šesť prípravných zápasov. Zamerali sme sa na obnovu kondície a hlavne na herný systém. Po slabšom úvode v prípravných zápasoch, sme v generálke podali veľmi dobrý výkon a čakali na úvod súťaže.

V hlavnom období sme absolvovali 64 tréningových jednotiek a šestnásť  majstrovských zápasov. V úvode nás na domácom ihrisku čakali družstvá z Košíc. V oboch zápasoch sme si v útočnej činnosti dokázali vypracovať množstvo šancí, ale zakončenie bolo našou najväčšou slabinou počas celej jesennej časti. V prvých zápasoch sme však inkasovali aj veľa gólov, na čo sme z minulej sezóny neboli zvyknutí, lebo obrana hrala v tom istom zložení ako v minulej sezóne. Po remíze s Lokomotívou a výhre s KAC sme cestovali do Humenného, kde sme dokázali vyhrať. V derby zápase doma s Popradom sme nedokázali využiť šance, súper nás v závere potrestal a výsledok otočil v poslednej päťminútovke. Po prehre v Stropkove sme sa postupne dostali do pohody a potiahli sme šnúru víťazných zápasov, presadili  sme sa aj strelecky. Naša hra v zápasoch sa zlepšovala a družstvo predvádzalo veľmi dobré výkony. Pribrzdila nás trochu prehra v Lipanoch, ale bola to prehra po hrubých chybách brankára, ktoré sa stavajú. V domácich zápasoch sme hrali veľmi dobre a našim najlepším zápasom jesene bol výkon proti Vranovu, kedy sme na ihrisku dominovali a len slabšie zakončenie a brankár hostí zabránil debaklu vedúceho družstva súťaže. Posledné zápasy jesene sme odohrali u súperov na otrasných vedľajších ihriskách v Trebišove a na Lokomotíve. Aj v týchto zápasoch sme sa dokázali herne presadiť a hlavne výhra v poslednom zápase na Lokomotíve ma potešila.

Zimná príprava sa začala 12. januára 2015 a trvala osem týždňov. Absolvovali sme 36 tréningových jednotiek a odohrali desať prípravných zápasov. Zamerali sme sa na kondičnú a silovú prípravu. Postupne sme prechádzali k herným činnostiam. Výhodou je naše ihrisko s umelou trávou. Spestrením prípravy bol výjazd do Nyíregyházi a náš kvalitný zápas. V prípravných zápasoch sme sa zlepšovali od zápasu k zápasu a tešili sme sa na jarnú časť.

V hlavnom období jarnej časti sme absolvovali 55 tréningových jednotiek a štrnásť majstrovských zápasov. V nich bolo naším cieľom hrať útočný futbal založený na dobrej defenzíve a dobehnúť v tabuľke Vranov. Výkony v jarnej časti boli výborné. Začali sme tromi hladkými výhrami a čakal nás zápas v Poprade, v ktorom ak sme sa chceli udržať v hre o prvenstvo sme museli bodovať. Vyhrali sme 1:2 a podali sme veľmi dobrý výkon. Po ďalšom víťaznom zápase doma nás čakali dvaja súperi von. V Ľuboticiach aj v Snine to boli ťažké zápasy, ale zvládli sme ich aj napriek veľkej bojovnosti a dôraznosti domácich víťazne. Po týchto zápasoch a strate bodov Vranova sme sa dotiahli na čelo tabuľky. V nasledujúcich zápasoch sme herne dominovali a zápasy boli len o výške skóre. Prišiel rozhodujúci zápas vo Vranove o víťaza súťaže, kde dobre naladení domáci hráči podporení veľkou návštevou okolo 350 ľudí chceli uspieť. Po vyrovnanom polčase sme sa ujali vedenia. Domáci síce vyrovnali, ale rýchlo sme dokázali streliť druhý a víťazný gól. Bol to dobrý zápas s výbornou kulisou a rozhodol o našom prvenstve v druhej lige skupiny Východ. Posledný zápas sa hral doma v pohodovej atmosfére a potvrdil, že sme súťaž vyhrali zaslúžene. V družstve sme mali najlepšieho strelca súťaže Liptáka s 34 gólmi, najlepší útok 110 gólov, najlepšiu obranu 23 gólov. Za povšimnutie stojí aj to, že v odvetnej jarnej časti chlapci vyhrali všetkých 15 zápasov nestratili ani bod a inkasovali len päť gólov. Za výkony v súťaži, ale aj za prístup k tréningu a disciplínu si chlapci zaslúžia veľkú pochvalu.“ 

Čo hovorí štatistika staršieho dorastu:

Vo všetkých zápasoch nastúpili hráči Adan Bašista a Dávid Compel, najviac minút odohral Dávid Compel 2700, Adam Bašista 2660, Marián Guballa 2566, Samuel Lipták 2495.

O góly sa podelili hráči takto: Lipták 34, Bašista 19, Jochman 14, Šomšák M. 11, Baldovský 7, Plachetka 4, Compel 4,  Stašík 4, Guballa 3, , Šomšák L. 2, Rúfus 2, Jung 2, Hric, Regec, Hron, po 1. vlastný 1

Žlté  karty 21: Šomšák M. 4, Jochman 3, Šomšák L. 3, Compel 2, Plachetka 2, Rúfus 2, Stašík, Guballa, Baldovský, Hric, Jung po 1

Červené karty: Hric a Plachetkala

Hráči staršieho dorastu v druhej lige skupiny Východ dokázali obhájiť prvenstvo z minulej sezóny a potvrdili, že pod taktovkou trénera Pavla Kubusa na Spiši rastú kvalitní a talentovaní hráči, o ktorých bude futbalová verejnosť ešte v budúcnosti počuť.

Blahoželáme chlapcom k dosiahnutému úspechu, ďakujeme za dobrú reprezentáciu svojho futbalového klubu a mesta Spišská Nová Ves. Želáme všetkým veľa športového zdravia, veľa radosti a potešenia v ich futbalovej budúcnosti.

                Autor: Ján Tomšík, foto Ján Tomšík, 21.6.2015               


Dva postupové roky trénera Ondáša

V dvoch  sezónach zhodne získal 56 bodov a vyhral súťaž. Už plánuje letnú prípravu na druhú ligu, aj dovolenku  s rodinou.
SP. NOVÁ VES. Za dva súťažné ročníky vyhral 34 majstrovských zápasov. Získal zhodne aj v sezóne 2013/2014 spolu 56 bodov, aj o rok neskôr.

Zapísal sa do kroniky futbalu v FK Spišská Nová Ves ako tréner desaťročia, keď dvakrát po sebe dokázal vyhrať súťaž.

Reč je o trénerovi A–mužstva FK Spišská Nová Ves Branislavovi Ondášovi.

Po postupe túžil už ako hráč

Naozaj, klobúk dole, čo dokázal tréner FK Spišská Nová Ves Branislav Ondáš. Dvakrát bol po jeseni v beznádejnej situácii, keď mali Novovešťania bližšie k dnu tabuľky, ako k jej vrcholu.

Jarná časť je u „ondášovcov“ úchvatná a dvakrát po sebe vyhrali najprv 4. ligu a teraz 3. ligu Východ.

Branislav Ondáš už ako hráč zaujal na ihrisku rozvahou, prehľadom, veľkou charizmou a hlavne trpezlivosťou.

Či už ako hráč, teraz ako tréner to nevzdával do poslednej minúty. Aj keď v mužstve má aj svojich bývalých spoluhráčov-rovesníkov, dokázal si vytvoriť trénerský rešpekt a teraz už aj veľké uznanie.

„V prvom rade chcem poďakovať vedeniu klubu, že mi dalo dôveru trénovať 'áčko'. Predtým som mal skúsenosti ako tréner mládeže. Boli to dva náročné sezóny, hlavne táto bolo oveľa ťažšia. Sila súperov už bolo o niečo vyššia a do posledného kola sa bojovalo o postup. Veľmi sa teším z prvenstva, lebo do druhej najvyššej súťaže na Slovensku som túžil postúpiť už ako hráč. Teraz sa mi to podarilo ako  trénerovi,“ uviedol tréner FK Spišská Nová Ves Branislav Ondáš.

Ostáva ďalej

Druhá liga bude nesmierne náročná súťaž. Po dvoch úspešných rokoch sa natíska otázka, či kormidelník Ondáš ostane naďalej pri mužstve, alebo si od náročného povolania trochu oddýchne.

„Je to na vedení klubu, ale ja by som rád pokračoval v trénerskej práci,“ odpovedal na otázku budúcnosti a letnej prípravy B. Ondáš.

„Spolu s manažérom už máme vypracovaný plán letnej prípravy a predbežné termíny prípravných stretnutí. V druhej lige letná prestávka bude veľmi krátka a tak sa chceme pripraviť na novú súťaž čo najlepšie.“

Oddych pri mori

Futbalisti Spišskej Novej Vsi sa tešia na zaslúžené letné dovolenky . Budú veľmi krátke, lebo už to bude súťaž o niečom inom.

Počas sezóny si rodina trénera Ondáša veľmi neužila. Tréningy striedali víkendové majstrovské zápasy a v zime tvrdá príprava plus prípravné stretnutia.

„Je tam trošku priestoru na letnú dovolenku. V prvý júlový týždeň by som si chcel s rodinkou oddýchnuť pri mori,“ s úsmevom dodal úspešný tréner Spišskej Novej Vsi Branislav Ondáš.

                Autor: Jozef Petruška, foto Peter Spusta, Korzár, 19.6.2015